İş Cinayetleri Sinema Filmi Olacak

 • İş Cinayetleri Sinema Filmi Olacak

  İş Cinayetleri Sinema Filmi Olacak

  İş Güvenliği Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri haline gelirken, sinema  sektörü de bu konuya dikkat çekmek için adım attı. Genç yönetmen Kıvanç Sezer kasımda iş güvenliği ve iş cinayetleriyle ilgili uzun metrajlı bir sinema filmi çekeceğini bildirdi. 

  Sinema filmimin adı “Babamın Kanatları” olacağı açıklanırken, baş rolde Menderes Samancılar rol alacak. Menderes Samancıların bir inşaat işçisini canlandıracağı filmin yapım desteği için kampanya başlatıldı.

  Günümüzün neredeyse tamamını iş yerimizde ya da evimizde geçiririz. Bu ortamların yapımında bir çok inşaat işçisinin emeği bulunurken, bu çalışmalarda bilmediğimiz bir çok iş kazaları oluyor. Çekimlerine kasım ayında başlanacak, genç yönetmen Kıvanç Sezer’in ilk uzun metraj sinema filmi olacak ‘Babamın Kanatları’ Türkiye ‘de sürekli gündemde olan ‘işçi ölümleri’ni ele alacak. Başrolünde Vanlı bir inşaat işçisi olarak Menderes Samancılar’ı izleyeceğimiz filmin yapımcılığını Nar Film üstleniyor. Filmde Menderes Samancılar’a Musab Ekici, Kübra Kip ve Tansel Öngel eşlik edecek.

   

  Yönetmen ve yapım ekibinin üç yıldır hazırlık çalışmalarını sürdürdüğü filme maddi destek sağlamak için fon toplama sitesi Indiegogo’da bir kampanya başlatıldı. Yönetmen Kıvanç Sezer, kampanya sayesinde mümkün olduğunca çok insana ulaşmayı hedeflediklerini ve kampanya sürecinde işçi ölümlerine dair farkındalığı arttırmayı hedeflediklerini söylüyor.

  Mehmet ALIŞIK

  Leave a comment

  Required fields are marked *